phone number
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841740
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
6 חוות דעת
 
 
 
 
 
slogen
 
 
 
מכון תמיר לפוליגרף
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדיקת פוליגרף לעובד

 
 

בדיקת פוליגרף לעובד - גיוס, אבחון ומיון

 
תהליך גיוס, אבחון ומיון עובדים משפיעים באופן ישיר על יעילות החברה או הארגון בטווח הקצר והארוך. ככל שהתהליך יעיל ואמין יותר, כך ניתן להבטיח עובדים ברמה גבוהה העומדים בשורה אחת עם צרכי הארגון ושאיפותיו המקצועיות.
מצד שני, לא תמיד ניתן לבצע את התהליך הזה ללא עזרה חיצונית. אחד הכלים החשובים במהלך ביצוע תהליך גיוס, אבחון ומיון של מועמדים למשרה מסוימת הוא בדיקת פוליגרף לעובד.
 

המטרה העיקרית של בדיקת פוליגרף היא לבדוק האם אדם משקר. יחד עם זאת, ביצוע הבדיקה במסגרת גיוס עובדים מבטיח יתרונות נוספים:

הצבת סטנדרטים – עובד המגיע לתהליך מיון ומתבקש להסכים לביצוע בדיקת פוליגרף יודע כי מדובר על משרה עם סטנדרטים גבוהים. בצורה כזו יכול הארגון לבצע סינון ראשוני ולאפשר גיוס של עובדים איכותיים.

יעילות – הבדיקה מתבצעת תוך זמן קצר ואת הנתונים שלה ניתן להשוות בין דורשי עבודה. היא אינה פוגעת בהליך הגיוס ומתאימה גם לצורך אבחון ראשוני או מיון של מועמדים סופיים.

אמינות – האמינות של בדיקת פוליגרף לעובד (ובכלל) נחשבת גבוהה במיוחד היות והיא מתבצעת בתנאים רגועים, נוחים ואופטימאליים.
 
בדיקת פוליגרף לעובד
 

מהי בכלל בדיקת הפוליגרף?

 
רובינו מכירים את שם המכשיר בתור "מכונת אמת" ואכן, זהו מכשיר שכל מטרתו היא לגלות האם הנבדק הינו דובר אמת או שקר. המכשיר בודק תגובות בלתי רצוניות של הנבדק ועושה זאת על פי פרמטרים פיזיים שאין לו יכולת לשלוט עליהם כמו לחץ הדם, קצב הדופק והמוליכות החשמלית של העור שמשתנים בהתאם למצב הנפשי.
 

הבדיקה עצמה

 
את הבדיקה מתחילים עם הצמדת גלאים שונים לגופו של הנבדק, גלאי נשימת סרעפת וגלאי נשימת חזה שמנטר את הנשימה של הנבדק במהלך הבדיקה, בנוסף על אצבעותיו שמים גלאי מוליכות חשמלית אשר מזהה את כמות ההזעה, שרוול למדידת לחץ דם וכרית שתמדוד את השינויים בזרימת הדם ביד כמו גם תנועות של השרירים. עם המכשירים הללו בודקים את התגובות הפיזיולוגיות לשאלות השונות, כך שאם מתקבלת תגובה פיזיולוגית בעוצמה גבוהה לשאלה מהותית ככל הנראה הנבדק משקר. לעומת זאת אם הנבדק יגיב בעוצמה פיזית גבוהה לשאלות הסרק בהן התבקש לשקר, התוצאה תהיה שהוא דובר אמת.
 

סוגי השאלות שנשאל העובד:

 
 
שאלות הסרק – חלק מהשאלות אותן יישאל העובד אלו שאלות סרק, שאלות שאין להן שום משמעות לבדיקה עצמה ולא מתייחסים אליהן בתוצאות. אלו שאלות כמו מה שמו של הנבדק, היכן הוא גר, כמה ילדים יש לו ומה שמותיהם. שאלות הסרק נשאלות בעיקר בכדי להגביר את האמון של הנבדק בבדיקה, להרגיע אותו בשביל ההמשך. לעיתים יתבקש העובד אף לענות בשקר לשאלות הסרק.

שאלות השוואה – אלו שאלות שאמורות לייצר רגש אצל הנבדק, אמורות לגרום לו אף לאי נוחות קלה ולהבהיר לו מהו המעמד בו הוא נמצא. שאלות כאלו יכולות להיות: האם אי פעם עשית שימוש בסמים? האם אי פעם לקחת משהו ללא רשות? האם שיקרת אי פעם? לפני השאלות הללו הבודק מבהיר לנבדק את החשיבות של אמירת אמת מוחלטת גם אם היא לא נעימה.

 
 
 
שאלות לעובד בבדיקת פוליגרף
 
 
 
 
שאלות רלוונטיות – אלו שאלות שנוגעות ישירות לסיבת הבדיקה שלו, שאלות שתוצאותיהן הן החשובות ביותר. כך לדוגמא אם אדם נבדק לפני קבלה לעבודה במערכת עיתון כלשהיא, הוא עשוי להישאל האם אי פעם העביר מידע מגורם אחד לאחר למרות שהיה אסור לו להעביר? כשמדובר על מבדק לפני קבלה לעבודה ביטחונית כלשהיא, השאלה יכולה להיות האם אי פעם העברת מידע חסוי לגורם שאינו אמור לקבל את המידע? וכדומה
 
לפרטים נוספים והזמנת בדיקת פוליגרף לעובד
חייגו אלינו 0737841740
 

הבדיקה אינה חד משמעית אם כי היא פרמטר חשוב

 
יש לעתים בעיות משפטיות עם תוצאות בדיקת פוליגרף, והיא אינה קבילה באופן חד משמעי במשפט הפלילי מכיוון שהדיוק שלה נע סביב ה-90%. למרות זאת זהו כלי משמעותי עבור מעסיקים שרוצים לבחון את המועמדים לעבודה מכיוון שבדיקת עובד מתבצעת בצורה רגועה ונינוחה, מה גם שמועמד צריך להסכים לבדיקה כזו ואם הוא מסכים זו היא כבר ראייה שככל הנראה אין לו מה להסתיר.
 

כל מעסיק רשאי לדרוש בדיקת פוליגרף

 
חברות רבות מעמידות את בדיקת הפוליגרף כתנאי לקבלה לעבודה, בעיקר כשמדובר על עבודה בתחום הביטחוני או בעבודות רגישות אחרות. בדיקה כזו איכותית ברמה גבוהה מאוד ומספקת למעסיק את המידע הדרוש לו בקרוב ל-100% על העובד. היא יעילה ומהירה ומאפשרת לקבל תוצאות תוך זמן קצר, והיא מבהירה מראש לעובד לאן הוא נכנס ובאילו סטנדרטים עליו לעמוד גם לאחר הקבלה לעבודה. היום יותר ויותר מעסיקים בוחרים בבדיקת פוליגרף לעובדים שלהם מה שמקל עליהם את תהליך הגיוס.
 

תהליך בדיקת פוליגרף לעובד

 
על מנת להשיג את היתרונות של בדיקת פוליגרף לגיוס, אבחון ומיון עובדים חשוב להקפיד על תהליך נכון. יש לשמור על השאלות הרלוונטיות, שאלות ההשוואה, שאלות הסרק וכדומה. את ניתוח התוצאות רצוי לבצע במכון מקצועי ומנוסה ובכל מקרה כדאי לברר על צורך בחקירה לאחר המבחן.

 
במכון תמיר לפוליגרף מבצעים בדיקות עבור דורשי עבודה וארגונים בכל הסקטור הפרטי והציבורי. אנו מתמחים בבדיקות מן הסוג הזה ומאפשרים לכל לקוח להשיג את המטרות במהירות וביעילות. צרו קשר עם אחד הנציגים ונשמח לעמוד לרשותכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*