phone number
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841740
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
6 חוות דעת
 
 
 
 
 
slogen
 
 
 
מכון תמיר לפוליגרף
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מבחן אמינות

 
 
ההון האנושי – הנכס החשוב ביותר של כל ארגון
בתי עסק וארגונים יכולים לקום וליפול על איכות העובדים שלהם. החל מהקודקודים הגבוהים ביותר ועד לאחרון העובדים – על כל אחד להיבחר בקפידה, כדי שיתרום לארגון כמה שיותר ויאפשר להביא אותו לגבהים חדשים של הצלחה והכנסות. אין זה משנה אם מדובר בחברת הייטק, ברשת קמעונאית או במשרד ממשלתי – כל מחלקת גיוס ומשאבי אנוש עובדת קשה, כדי ליצור צוות מנצח ולבחור את הטובים ביותר. איך עושים את זה? אחת משיטות המיון והסינון של המועמדים היא מבחן האמינות.
 

אמינות המועמדים עומדת למבחן

 
מבחן האמינות הוא חלק סטנדרטי ושגרתי מתהליך גיוס העובדים בעידן המודרני. כיום יש מגוון שיטות לבדיקת אמינות, וכל ארגון יכול לבחור בשיטה המתאימה לצרכיו. חשוב מאוד לבחור מבחן אמינות ברמת מהימנות גבוהה וליישם את השיטה בצורה מדויקת ומוסרית. כך ניתן להתבסס על התוצאות ולקבל לפיהן החלטות מהותיות – האם לקבל מועמד מסוים לעבודה בחברה, או לא?
 

מבחן אמינות – לא רק כדי לגייס

 
אפשר לנצל את השיטות המתקדמות של מבחני האמינות גם כדי לבדוק עובדים קיימים. במידה שעולה החשד שאחד מעובדי הארגון סרח, ניתן למשל להשתמש בבדיקת הפוליגרף, במטרה לבחון את אמינותו. אם העובד נמצא דובר שקר, יכולה ההנהלה לקבל החלטה בלתי נמנעת – לשחררו משורות הארגון.
 

סוגים עיקריים של מבחני אמינות:

 
 
  • פוליגרף – מכשיר הפוליגרף מסוגל לקלוט תגובות בלתי רצוניות של אדם, ובאמצעות תגובותיו ניתן לקבוע האם האדם דובר אמת או שקר. מתפעל המכשיר יכול לשאול מגוון רחב של שאלות השוואה וביקורת, וכך להגיע לנתונים חד-משמעיים בנוגע לאמינותו של הנבדק. זוהי שיטה פופולרית ומוצלחת ביותר, שאינה מיושמת רק בעולם המשפט כי אם גם בעולם העסקי.

  • מבחן ממוחשב – בשיטה זו נשאלים המועמדים מספר רב של שאלות הבוחנות את אופיים ואמינותם מזוויות שונות. המבחן מבוצע דרך מחשבי החברה או אונליין. היתרון של מבחן האמינות הממוחשב הוא היכולת לקבל תוצאות מיידיות ולהשתמש בתגובות הנבדק, כדי לשנות את אופי השאלות הבאות. זו הסיבה שנהוג להשתמש בשיטה זו, על-מנת לבדוק את אמינותם של אנשים המבקשים להתקבל למקום עבודה חדש.
 
 
 
מבחן אמינות
 
 
 
 
  • מבחן מודולרי – במבחן כזה לא בודקים רק את אמינות העובד, כי אם גם נושאים מהותיים אחרים, כגון: נאמנות, התמכרויות, נטייה לסמים או הימורים, עבריינות וכן הלאה. המבחן נמשך כ-25 דקות ובסיומו מופק דוח תוצאות מפורט. צוות הגיוס בארגון יכול לעבור על הדוחות, להשוות ביניהם וכך לקבל את ההחלטה – מי ראוי להתקבל כעובד מן המניין לשורות הארגון.
 

כיצד יודעים באיזה מבחן אמינות להשתמש?

 
בין שעבור עובדים פוטנציאליים ובין שעבור עובדים קיימים – בחירת מבחן האמינות הנכון היא נקודה קריטית. חשבו למשל מה המידע שברצונכם להשיג, ומה יעזור לכם להגיע למסקנה לגבי התאמת האדם לארגונכם. התייעצות עם מומחים בתחום, שמכירים את כל השיטות, גם יכולה לסייע לכם לבחור מבחן אמינות – באפשרותם לאתר את הטכניקה המתאימה לתחום העיסוק שלכם ולבנות מערך שאלות רלוונטי בהתאם לצורכיכם.
 

מכון תמיר – חשוב להכיר!

 
מכון תמיר לפוליגרף הוא מכון מוסמך המבצע מבחני אמינות איכותיים מסוגים שונים עבור המגזר העסקי והמגזר הפרטי גם יחד. לאורך השנים ערך המכון הוותיק מבחני אמינות שונים לעובדים זוטרים, למנהלים ולדורשי עבודה, וסייע למחלקות הגיוס ומשאבי האנוש להגיע להחלטות הנכונות. בואו לשמוע על המבחנים החדשים לבדיקת אמינות, וכך תוכלו לשפר את סביבת העבודה שלכם ואת תהליך גיוס העובדים.

צרו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני מנציגי מכון תמיר לפוליגרף ולתיאום פגישה: 073-7841740.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*