בדיקת פוליגרף בתביעות ביטוח

בדיקת פוליגרף בתביעות ביטוח

מחלוקות בין חברות ביטוח לאנשים התובעים אותן הן דבר ידוע ומוכר, ובמקרים רבים, צריך התובע להתכונן היטב כדי לקבל את המגיע לו לדעתו. חברות הביטוח ישלמו דמי תביעות רק כאשר הן תהיינה משוכנעות שהתביעה היא אכן אמיתית, או במקרים בהם היא שוכנעה שהצדק הינו עם מגיש התביעה. השכנוע של מקבלי ההחלטות בחברת הביטוח יכול להגיע על סמך מסמכים וראיות שהובאו לפניהם. במקרים של סירוב לתשלום תגיע המחלוקת אל בית המשפט לעניינים אזרחיים ושם יחליט השופט היושב בדין.

הסכמה לבדיקת פוליגרף

בכל סיטואציה שכזאת חייב התובע להיות מצויד במרבית המסמכים המצדדים בטיעוניו ובדיקת פוליגרף היא אחת הדרכים הטובות להוכיח אותם. גם לחברת ביטוח בדיקת פוליגרף טובה יכולה לסייע בהוכחת האמת, וכאשר שני הצדדים מעוניינים בבדיקה הם יכולים לחתום על הסכם שמצהיר שתוצאות הבדיקה תהיינה קבילות בבתי המשפט. בדרך זאת הם מבטיחים שלא תהיה סחבת בהתדיינות ומאפשרים לשופט לקבל את תוצאות הבדיקה ביתר קלות. צריך לזכור, כי בדיקת פוליגרף איננה אמינה ב-100% ולכן, נדרשת הסכמת הדדית של שני הצדדים.

בדיקת פוליגרף בתביעות ביטוח

אמינות הבדיקה

בדיקת פוליגרף נעשית כדי לבחון אם הנבדק משקר והיא מסתמכת על בדיקת התגובות הבלתי רצוניות של האדם. ההנחה היא שכאשר הוא משקר אזי מתחוללות אצלו בגוף תופעות בלתי נשלטות כמו: דופק מהיר, נשימה מהירה, הזעה מוגברת, זרימת דם מהירה יותר והנעת שרירים לא רצונית. גלאי מכשיר הפוליגרף מודבקים אל הגוף בנקודות מסוימות, קולטות את התגובות ורושמות אותן על גרף.

אופי הבדיקה

יחד עם זאת, בדיקת פוליגרף בתביעות ביטוח טובה למגיש התביעה בגלל שהיא מהימנה ברמה גבוהה ובתנאי שנערכה על ידי מומחים לתחום. יש צורך לערוך את הבדיקה על פי הכללים המקובלים וכל נבדק צריך לקבל הסבר מקדים עליה. יותר מזה, הוא אמור לקבל הסבר על הבדיקה וכן, את השאלות מראש. הוא יענה עליהן לפחות פעם אחת מבלי להיות מחובר למכשיר הפוליגרף. דבר זה נועד להקטין עד למינימום את חשיפתו להפתעות שישפיעו על תשובותיו.

בדיקה חשובה

עורך הבדיקה חייב להיות מיומן בעריכתה ואמור לקבל לידיו את פרטי המחלוקת. הוא יכין שאלות שיכולות לשפוך אור על היבטיה השונים. סוגי השאלות נועדו להבטיח בדיקה מהימנה שבסיומה יוגש דו"ח למזמינה. בכל מקרה, נבדק שמצויד בדו"ח מקצועי שנעשה במכון מוכר מחזק עמדתו לקראת כל דיון מול חברת הביטוח. לעיתים רבות, הדו"ח מספיק וחברת הביטוח לא תרצה להגיע לערכאות. במידה וכן, עורך הדו"ח יכול להעיד כעד מומחה בהן.

מכון תמיר פוליגרף מתמחה בביצוע בדיקות סוגי פוליגרף באמצעות הציוד המתקדם ביותר הקיים היום בתחום ועל ידי בוחנים מוסמכים שעברו את כל ההכשרות הנדרשות ויודעים בדיוק כיצד לנהל את הבדיקה כך שהתוצאות תהיינה מדויקות.

צריכים בדיקה?

מלאו פרטים ונדבר…

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן