ההיסטוריה של הפוליגרף

ההיסטוריה של הפוליגרף

הפוליגרף, אותו מכשיר שמשמש היום לבירור האם אדם מסוים דובר אמת אם לאו, הוא אמנם מכשיר חדש יחסית שהומצא רק בשנות ה-20 של המאה ה-20, אולם יש לו היסטוריה מפוארת כבר בעולם העתיק. במאמר זה תוכלו ללמוד את כל מה שרציתם לדעת על ההיסטוריה של הפוליגרף, ועל גלגוליו השונים מאז ועד היום.

פוליגרף בעולם העתיק

יכול להיות שאנשים הבינו שכאשר אנשים משקרים ניתן לזהות זאת באמצעות תופעות פיזיולוגיות והתנהגותיות מסוימות עוד לפני שנת 900 לפני הספירה, אולם זוהי השנה אליה מתוארכת העדות הכתובה הראשונה לתובנה. בעדות הכתובה נכתבו התנהגויותיו של אדם שמתכוון להרעיל אדם אחר ושמנסה להסתיר את העובדה הזאת – שחור על גבי פפירוס. בין היתר נכתב שם, שאדם כזה יתחמק מלהשיב על שאלות, שהוא יעדיף לשתוק ושאם הוא כבר ידבר – הוא ידבר דברים לא לעניין.

בנוסף נכתב שם, כי אותו אדם ישפשף את בוהנו בקרקע, שגופו ירעד, שהוא יגרד בראשו, שפניו יהיו חיוורים ושהוא יחפש כל דרך כדי לעזוב את המקום. אבחון מדויק זה סייע לשליטים לזהות בוגדים והתיאוריה שעומדת בבסיסו היא בדיוק אותה תיאוריה שעומדת מאחורי בדיקות הפוליגרף של היום.

ההיסטוריה של הפוליגרף

פוליגרף היום

כאמור, מכשיר הפוליגרף איתו מבוצע בדיקת פוליגרף שאנחנו מכירים היום הומצא בארצות הברית בשנות ה-20 של המאה ה-20. בראשית דרכו שימש המכשיר כאמצעי לאיתור פושעים, אולם היום הוא משמש גם לצרכים אחרים, כגון איתור עובד שסרח, ביצוע בדיקת מהימנות לעובדים חדשים העתידים לעבוד בתפקידים רגישים ועוד. הבדיקה אמנם אינה יכולה להוות הוכחה בבית המשפט הדן בעבירות פליליות, אולם בבית המשפט האזרחי היא בהחלט יכולה לשמש כהוכחה קבילה – במקרה ששני הצדדים מסכימים לכך. למרות זאת, בכל מקרה שהוא יכולה להוות הבדיקה תוספת מחזקת להוכחות קבילות קיימות.

בדיקה במכון תמיר לפוליגרף

מכון תמיר לפוליגרף מתמחה בביצוע בדיקות פוליגרף לכל צורך, ומתחייב לביצוען בסטנדרטים הגבוהים ביותר. הבדיקות מתבצעות באמצעות מכשירי פוליגרף חדשניים ומתקדמים ועל ידי בוחנים מוסמכים ומנוסים, כך שתוצאות מיטביות מובטחות.

מכון תמיר פוליגרף מתמחה בביצוע בדיקות סוגי פוליגרף באמצעות הציוד המתקדם ביותר הקיים היום בתחום ועל ידי בוחנים מוסמכים שעברו את כל ההכשרות הנדרשות ויודעים בדיוק כיצד לנהל את הבדיקה כך שהתוצאות תהיינה מדויקות.

צריכים בדיקה?

מלאו פרטים ונדבר…

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן