מבחן אמינות

בתי עסק וארגונים יכולים לקום וליפול על איכות העובדים שלהם. החל מהקודקודים הגבוהים ביותר ועד לאחרון העובדים – על כל אחד להיבחר בקפידה, כדי שיתרום לארגון כמה שיותר ויאפשר להביא אותו לגבהים חדשים של הצלחה והכנסות.

אין זה משנה אם מדובר בחברת הייטק, ברשת קמעונאית או במשרד ממשלתי – כל מחלקת גיוס ומשאבי אנוש עובדת קשה, כדי ליצור צוות מנצח ולבחור את הטובים ביותר. איך עושים את זה? אחת משיטות המיון והסינון של המועמדים היא מבחן האמינות.

מעסיקים רבים תוהים מה הם יכולים לעשות על מנת לבחון את האמינות של העובדים שלהם. זה רלוונטי למשל בשלבים מוקדמים של גיוס עובדים, אך יכול לסייע גם לקראת קידום בקריירה עבור אחד העובדים הבכירים. יתרה על כך, מבחני אמינות לעובדים חשובים אחת לתקופה מסוימת על מנת לוודא שהם מייצגים את האינטרסים של הארגון על הצד הטוב ביותר.

החדשות הטובות הן שקיימים מבחנים מסודרים מן הסוג הזה. אלו מבחנים שמטרתם היא לבדוק את האמינות של העובדים, על ידי הצגת שאלות שקשורות לתחומים רלוונטיים. כמו כן, את המבחנים עוברים במכונים ייעודיים שמתמחים בכך ולכן גם הממצאים שלהם אמינים.

מבחן אמינות לעבודה

אם אתם מנהלים בארגון, במוסד, בעסק או בכל מקום שמעסיק עובדים, בוודאי שתרצו להעסיק את העובדים המתאימים והמהימנים ביותר. לצורך מציאת עובדים אלה סביר להניח שתשתמשו בכלים מקצועיים שיסייעו במשימה העדינה והמורכבת הזו. מבחן אמינות לעבודה שמתבצע באמצעות בדיקת פוליגרף הוא כלי שימושי רב ערך היכול לשפוך אור על צדדים באישיות המועמד אשר קשה לגלותם בשיטות אחרות. שימוש בבדיקה זו בנוסף לדרכי מיון וסינון אחרות מבטיחה שעשיתם את המרב למציאת המועמד המתאים.

פוליגרף

קיימים מספר סוגים של מבחני אמינות והמקובל ביותר ביניהם הינו מכשיר הפוליגרף אשר נועד לקלוט תגובות לא רצוניות של הנבחן. המכשיר מחובר אל מקומות מסוימים בגוף הנשאל והגלאים המוצמדים יכולים למדוד דופק משתנה, להצביע על שינויי לחץ דם, על שינוי במוליכות החשמלית של העור וכיוצא בזה. ההנחה הגורפת היא שכאשר הנבחן משקר, אזי הדבר יתבטא ברישומים הנקלטים על הנייר. הנבחן יישאל שאלות שונות שנבחרות למטרת בדיקת התאמה ואמינות.

סוגי שאלות במבחני אמינות

צריך מבחני אמינות על מנת שגם העובדים וגם המעסיקים ירגישו שהם בידיים טובות. בצד של המעסיקים, מבחן אמינות ממוחשב שמבוצע למשל על ידי מכון שמתמחה בכך מאפשר להשיג את הנתונים מהר ולפענח ממצאים אמינים ללא שום מאמץ. בצד של העובדים, הם מעדיפים מטבע הדברים לעבור מבחן במכון חיצוני שמתמחה בכך ולא ישירות מול המעסיק.

כמו כן, מבחן שמבוצע על ידי מכון שזו ההתמחות שלו בדרך כלל יגייס את העובדים לתת תשובות אמינות יותר. בנסיבות כאלה העובדים מרגישים פחות לחוצים והם יכולים להתמודד עם השאלות בצורה רחבה וכנה. למעשה, יש כמה סוגים בולטים של שאלות שמופיעות במבחנים כאלה וחשוב להכיר אותן:

יחסים בין אישייםיחסים בין אישיים חשוב כי הוא מתאר את האמינות של העובדים במבט רחב. באמצעות שאלות על יחסים בין אישיים, ניתן לדעת גם כיצד העובדים מתנהלים במצבי לחץ ומה אפשר לצפות מהם.
נאמנות למקום עבודהמעסיקים צריכים לדעת מה רמת הנאמנות של העובדים. קודם כל, השאלות כוללות התייחסות אל מקומות עבודה קודמים. לאחר מכן, בחלק מהשאלות יש גם התייחסות קונקרטית אל מקום העבודה הנוכחי. השאלות אמנם בחלקן אינן ישירות אלא עקיפות, אבל התשובות עליהן מספקת תמונת מצב טובה.
מוסר עבודהחשוב לנצל את המבדקים והמבחנים על מנת לשאול את העובדים על מוסר העבודה שלהם. בשביל לבדוק עד כמה התשובות של העובדים אמינות, משווים ביניהן לבין ממצאים על תפוקת העבודה ונתונים שנמצאים אצל המעסיקים.
התנהלות עם כספיםמבחני אמינות לעובדים אמורים לתאר את היכולת שלהם לעבוד עם כספים. כאן המטרה היא לא רק לוודא שלא יהיו מעילות או גניבות כספים, אלא גם לשער עד כמה העובד אמין באופן כללי.

איך בוחרים מכון למבחני אמינות?

מכון שמציע מבדק אמינות צריך להיות מוסד שאפשר לסמוך עליו. על המכון להציע בין היתר מבחן אמינות ממוחשב, כדאי שיהיו עליו המלצות וגם הזמינות שלו חייבת להיות גבוהה. עם תנאים כאלה, המעסיקים ירגישו שהם יכולים להפקיד את המבחנים בידיים אצל מכון שמתמחה במבדקי אמינות.

מכון תמיר לפוליגרף גאה לספק מגוון רחב של מבדקי אמינות לגופים שונים במשק. אם חשוב לך שהעובדים יעברו מבחן איכותי, אפשר לפנות אלינו בהקדם. מיד לאחר השארת פרטים באתר, אנו נתאם לך ולעובדים מבחנים בעלי ערך מוסף ונספק תוצאות לפענוח מדויק.

מבחן אמינות רק במכון תמיר לפוליגרף

מכון תמיר לפוליגרף הוא מכון מוסמך המבצע מבחני אמינות איכותיים מסוגים שונים עבור המגזר העסקי והמגזר הפרטי גם יחד. לאורך השנים ערך המכון הוותיק מבחני אמינות שונים לעובדים זוטרים, למנהלים ולדורשי עבודה, וסייע למחלקות הגיוס ומשאבי האנוש להגיע להחלטות הנכונות. בואו לשמוע על המבחנים החדשים לבדיקת אמינות, וכך תוכלו לשפר את סביבת העבודה שלכם ואת תהליך גיוס העובדים.

צריכים בדיקה?

מלאו פרטים ונדבר…

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן